top of page

Faaliyet Alanlarımız

Ata Hukuk Bürosu olarak hizmet verdiğimiz çalışma alanlarımız:

İş Hukuku

Ata Hukuk Bürosu olarak İş Hukuku kapsamında ele alınabilecek tüm konularda hukuki yardımda bulunuyoruz. Dava açılmadan önce ve açıldıktan sonra yapılması gerekenler konusunda vermiş olduğumuz hukuki destek ile birlikte müvekkillerimizin haklarını korumak için çalışmalar yürütüyoruz.

 

İcra ve İflas Hukuku

Toplumsal hayatı düzenleyen hukuk, din ve ahlak kurallarının ortak kural olarak kabul ettikleri ahde vefa, kişilerin verilen sözlerinde durmalarını gerektirir. Hukuk düzeni verilen bazı sözlerin yerine getirilmemesi halinde devletin cebri icra kuvvetinin kullanılarak yerine getirilmesini sağlamaktadır. Ata Hukuk Bürosu olarak bu kapsamda danışmanlık ve avukatlık faaliyetinde bulunmaktayız.

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Toplumların gelişimi ticaretin işlemesine bağlıdır. Ticaretin güvenli işlememesi halinde işletmelerin geleceğinin tehlikeye girmesi söz konusu olabilecektir. Ticaret hukuku kapsamında vermiş olduğumuz hizmetlerimiz kapsamında müvekkillerimizin işlemlerini hızlı ancak güvenli yapmalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Aile Hukuku

Evlilik birliğinin kurulmasından sona ermesine kadar süreçteki tüm hukuki kurumlar çerçevesinde avukatlık ve hukuksal danışmanlık yapmaktayız.

 

Uluslararası Ticaret Hukuku ve Tahkim

Ata Hukuk Bürosu bünyesinde İngiliz Common Law ve Türk Hukuku’na göre avukatlık yapan uluslararası ticaret hukuku ve tahkim konusunda tecbüreli kadro bulunmaktadır.

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku büromuzun uzmanlık alanlarından biri olup gayrimenkulün kazanılmasından kaybına kadar tüm hukuki kurumlarda avukatlık ve hukuksal danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

Miras Hukuku

Ölüm ile birlikte ölen kişi hak ehliyetini kaybeder.Hak sahibi olan ilgili kişilerin tüm hukuki danışmanlık ve avukatlık faaliyetleri konusunda büromuz tarafından hizmet verilmektedir.

Tüketici Hukuku

Gerek internet gerekse mağaza satışları ile ilgili tüketici hukukundan doğan her türlü hukuki uyuşmazlık konusunda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Borçlar Hukuku

Kişiler arasındaki borcun doğumu ve sona ermesi şartlarını ve hukuki kurumları düzenleyen Borçlar Hukuku alanında akademik ve uygulama tecrübesi olan avukatlarımız ile hizmet vermekteyiz.

CDO01944.jpg

Danışmak istediğiniz bir şey mi var?

Tanışmak İsteriz

Hukuk danışmanlığı almak  ya da bir dava dosyası için görüş almak isterseniz kapımız her zaman açık. Randevu oluşturarak görüşme talebiniz hakkında bizi bilgilendirin. Lütfen görüşmek istediğiniz konu hakkında bize detaylı bilgi verin. Görüşme talebinizi değerlendirip size en kısa sürede dönüş yapacağız.

bottom of page